Honorverse legální ebooky v češtině

Chcete detailně rozebírat dění v knihách.
-- Sekce obsahuje SPOILERY --

Honorverse legální ebooky v češtině

Příspěvekod Archen » 27 úno 2015, 06:36

Ahoj,
Nemáte náhodou někdo info o tom, jestli Polaris nebo někdo jiný nechystá vydat naše oblíbené čtivo v elektronické podobě. Kdysi (už to budou 2-3 roky) jsem psal do Polarisu, ale přišla pouze dvoupismenná odpověď, cituji "Ne". Tak by mě zajímalo jestli se něco nezměnilo.
Archen
Člen Fanklubu

Re: Honorverse legální ebooky v češtině

Příspěvekod Johnak » 27 úno 2015, 14:55

Ahoj, pokud vím, tak ne, nemění se to. Spousta českých nakladatelů se bohužel e-booků bojí. Můj nakladatel taky, ebooky mám teprve po šesti letech a bylo to změnou nakladatele :-)
When in doubt, nuke 'em!
Johnak
Autor Obsahu

Příspěvekod Archen » 27 úno 2015, 16:22

To je celkem škoda, protože jednak vzhledem k zaplněnosti knihoven u nás doma se to stává velmi dobrou volbou a druhak si myslím, že nakladatelé tím ztrácí sami zdroj příjmů, protože pak se ty knihy místo kupování pirátí. A samozřejmě pro mě jako pro čtenáře je tu ta výhoda, že si můžu téměř všude táhnout zásobu čtiva sbalenou v minimální hmotnosti.
Mimochodem co píšeš? Pochlub se. :mrgreen:
Archen
Člen Fanklubu

Příspěvekod Johnak » 27 úno 2015, 18:28

Ano, pro nakladatelství jsou to ztracené příjmy, ale spoust az nich si nedá říct. Někteří se toho bojí (byť vstupní náklady na e-book jsou minimální) a někdo je samozřejmě konzervativní a prostě nechce "zradit papír" :-)

Já píšu taky military sci-fi/space operu, jmenuje se to Sektor Hirano. Donedávna to vydával Poutník, letos další díl vyjde u Fantom Printu, který i dovydává předešlé díly jako ebook.

Mám autorský web, ale spíš komunikuju přes facebook.

http://www.jan-kotouc.cz/

První e-book je teď třeba na Palm knihách: http://www.palmknihy.cz/pokracovani-diplomacie-1.html
When in doubt, nuke 'em!
Johnak
Autor Obsahu

Příspěvekod Archen » 27 úno 2015, 19:16

A koukám, že na alze toho máš víc ... https://media.alza.cz/jan-kotouc-r6648.htm . Koupil jsem Pokračování diplomacie, určitě dám vědět, jak se mi to líbilo. A pokud se mi to bude líbit, tak budu v pravidelných intervalech otravovat s dotazy "Kdy bude další díl" :mrgreen:
Archen
Člen Fanklubu

Příspěvekod vevericka » 28 úno 2015, 21:04

Taky bych se přidala - knížky by mě za chvilku vystěhovaly z bytu, už to fakt nemám kam dávat. Navíc jsou pro mě e-knihy i jinak mnohem pohodlnější, líp se to nosí s sebou, můžu si v případě potřeby zvětšit písmo... No a protože je skutečně málo e-knih v češtině z oborů, který mě zajímají, je to jednoznačná volba - radši si to pak koupím v angličtině a českký nakladatel ostrouhá.
vevericka
Člen Fanklubu

Příspěvekod Archen » 01 bře 2015, 08:53

Bohužel obávám se, že Polaris k eBookům nepřesvědčíme. To by se museli octnout pod tlakem autorů. Nevím jak fungují autorské honoráře, ale předpokládám, že je to od počtu prodaných výtisků (či elektronických kopiií). Pokud ano, tak na tom tratí i autoři.
Archen
Člen Fanklubu

Příspěvekod Johnak » 02 bře 2015, 00:39

Ano, autor dostává procenta z prodejů (výjimečně dostává i honorář a někdy naopak dostává jen honorář), ale je na jeho nakladateli, jesli bude vydávat e-booky nebo ne, autor ho k tomu nemá jak přinutit s tím, že "na tom tratí". Stejně jako autor nemůže nakladatele přinutit k dotisku, pokud se do nich nakladateli nechce. U Polarisu je to navíc o tom, že ti vydavají snad jen zahraniční autory (myslím, že je živí Weber, Holdstock a Warhammer), takže to je všechno o smlouvě na překlad apod (ale ty ebooky taky většinou zahrnují).

Myslím, že je asi nereálné, aby David Weber napsal Bohoušovi Svobodovi z Polarisu, ať mu v ČR kouká vydávat i e-booky :-) Už jenom proto, že český trh je pro Weberovo nakladatelství asi hodně prťavý zdroj příjmů tak jako tak.
When in doubt, nuke 'em!
Johnak
Autor Obsahu

Příspěvekod Archen » 04 bře 2015, 19:47

Přijde mi to jako takové absurdní divadlo... lidi by chtěli ebooky kupovat, Weber by je chtěl prodávat a vydavatel, kteerý by z toho měl zisk to prostě sabotuje :-(
Archen
Člen Fanklubu

Příspěvekod Johnak » 04 bře 2015, 22:33

Nezapomínejme, že vydávání knih je showbyznyys. Je to sice ta nejnižší, nejmíň pošahaná, nejmíň výrazná a nejokrajovější forma showbyznysu, ale pořád je to showbyznys. Čili to nemusí dávat smysl :-)
When in doubt, nuke 'em!
Johnak
Autor Obsahu

Příspěvekod Vilda » 06 bře 2015, 21:33

And shoe must go on...

Já si třeba teď ty ebooky hiranovek budu kupovat právě kvůli pohodlnosti i když už je jako mrtvé stromy mám. A teda kvůli těm bonusovým povídkám, to byl zákeřný krok :P
Okay, I'll rise but I refuse to shine.
Vilda
Člen Fanklubu

Příspěvekod Johnak » 06 bře 2015, 23:14

No, nebudu předstírat, že bonusové povídky nebyli i trochu z těch marketingových důvodů, ale dohrabávat je v 3 roky starém časopise se většině lidí taky nechce, žejo :-) (navíc dvě jsou nové úplně) :-)
When in doubt, nuke 'em!
Johnak
Autor Obsahu

Příspěvekod Vilda » 07 bře 2015, 00:32

Navíc když ty Ikarie ani nemá :)
Okay, I'll rise but I refuse to shine.
Vilda
Člen Fanklubu

Příspěvekod Archen » 30 bře 2015, 21:50

Johnaku musim Ti mírně vynadat za Starcon. Vyspoiloval jsi mi zlehka (naštěstí jen opravdu zlehka) obsah druhého,tředího a čtvrtého dílu sektoru Hirano. Já jsem zatím přečetl jen ten první. Sakra to se neřiká, že zabiješ hlavní postavu :mrgreen:
Archen
Člen Fanklubu

Příspěvekod Johnak » 01 dub 2015, 20:29

Pardon, já si to neuvědomil. Sice vím, že jsem řekl "jednu z hlavních", ale taky jsem řekl jiný klasifikátor, který tu nebudu opakovat, já vím :-)
When in doubt, nuke 'em!
Johnak
Autor Obsahu

Zpět na Romány