Jak asi bude pokračovat dějová linie Honor?

Chcete detailně rozebírat dění v knihách.
-- Sekce obsahuje SPOILERY --

Jak asi bude pokračovat dějová linie Honor?

Příspěvekod Grayson » 01 dub 2015, 15:46

Ahoj,

pokud by měl někdo čas, chuť a zájem, pojďme si povídat o tom, jak bude pokračovat hlavní dějová linie u Honor.

Má někdo z vás nějaké tipy, jak to bude dál? Rozpadne se Solární svaz nebo ne? Zaúčočí Andermani na Messu a budou úspěšní nebo ne? Co udělá Messa?
Jak se bude vyvíjet politická situace na Mantichoře? ...

Co vy NATO?
Grayson
Člen Fanklubu

Re: Jak asi bude pokračovat dějová linie Honor?

Příspěvekod doktorr » 02 dub 2015, 07:45

Solární svaz se určitě nerozpadne - jednak by pak nastal obrovský chaos, jednakl by to znamenalo úspěch pro Mesu. Ale možná to bude podobné jako s Havenem - důkladná reorganizace politického spektra a zákonů. Některé soustavy se odtrhnou, jiné zůstanou věrné.
doktorr
Člen Fanklubu

Příspěvekod Johnak » 02 dub 2015, 09:08

Myslím, že na Mesu se Andermani už vrhnout nestihnou, jedna Mantichořanka je předběhne (a není to Honor :-) ). Nebudu spoilovat, protože Shadow of Freedom vyjde teprve česky, ale tam je to jen naznačeno. Další díly David teprve píše.

Myslím, že po silné ráně se Solární svaz částečně rozpadne (myšleno spousta postav se oddělený jako Beowulf) a zbytek se nějak reformuje. Ale to neznamená, že budou mít o generaci později Mantichoru moc v lásce. Jen dotáhnou technologickou předvahu Mantichory :-)
When in doubt, nuke 'em!
Johnak
Autor Obsahu

Příspěvekod Grayson » 02 dub 2015, 15:34

Já se dost těším na to, jakým způsobem se bude vyvíjet technika Mantichory. Už teď sice mají dost dobrou výzbroj, ale proti messanským pavoučím lodím a podobným dosud neobjeveným fíglům bude potřeba něco vymyslet...

S tím částečným rozpadem SS bych taky souhlasil - Mandaríni si uchovají své mocenské jádro, ale periferia asi půjdou pryč, protože pokud Mantichora bude neustále ničit obrovské flotily SS, tak za chvíli nebudu ani pohraniční loďstvo dost silné na jejich zastrašování.
Grayson
Člen Fanklubu

Příspěvekod Geser » 31 říj 2016, 12:48

Tak jsem dočetl všecko v rámci HH, a přišel jsem na to, co mi dost kazí celkovej dojem
(když teda odmyslím, že Shadow of Victory byla naprosto zbytečná kniha, kromě úplného závěru):

Všichni, které bychom mohli nějak označit za klaďasy jsou okamžití kamarádi. Jakmile se ty postavy jenom mihnou spolu, už je to hned přátelství na život a na smrt, rozumí si, a i dva bodyguardi chránící HH a Alžbětu mají aspoň ten vzájemnej respekt a porozumění. Už to je čím dál větší pohádka My proti Nim.

Jestli ta poslední kniha před Velkým skokem nebude cihloidní velikosti, a zase se nic nedozvíme o mantichorsko-havenské Matici, aktivitách mandarínů ohledně solariánské ústavní krize, andermanskému vykuřování MA (což nějak zapadlo díky aktivitě Henkeové), nájezdech křižníků SLN na obchodní trasy GA, fungování okupace Slezska, nějakých aktuálních číslech ohledně vojenské síly GA, fungování vedení MA, a mnoha jiných věcech, na které jsem zapomněl a které se týkají fungování toho světa, tak mě to bude pěkně štvát :?

Naopak doufám, že silný důraz na planety jako Włocławek, Chotěboř, Moebius... heršvec i sektor Maya... znamená, že budou později důležité v ději, jinak doufám, že už se o nich více nedočteme ani větu.
Opakujte po mně: Mantichorská rozvědka nepoužívá násilné metody získávání informací.
Geser
Člen Fanklubu

Zpět na Romány