Kerbal Space Program - Co jste postavili.

Hardware, software, hry a vše co se toho týče.

Kerbal Space Program - Co jste postavili.

Příspěvekod RicoTheCat » 21 úno 2015, 11:29

Proklínám den kdy jsem se rozhodl navštívit na StarConu přednášku o KSP v podání DragonLorda. Z nenápadné hry se vyklubal "Žrout Času 9000".

A jelikož jsem nebyl jediný kdo byl postižen hraním KSP, vznikl již na minulém foru tento topic.

Postalili jste něco úžasného, děsivého nebo něco úžasně děsivého. Pochlubte se.

Stavba ISS
Poté co jsem byl do KSP uvrtán jsem zavítal na profláknutý Youtube abych si při projíždění tutoriálů ujasnil co je vlastně v KSP možné dělat. K ké smůle jsem narazil na dva hráče jejichž nápady mě inspirovali k hraní modovaného KSP, jednalo se o Scotta Manleyho a Boba Fitche. Poté co jsem načerpal inspiraci a několikrát odeslal celou instalaci KSP do propadliště dějin se mi podařilo spustit fungují namodovanou hru. V této hře jsem se rozhodl k naprosté šílenosti. Rekonstruovat Mezinárodní vesmírnou stanici v jejím původním plánovaném rozsahu.

Tento počin se zdál v začátcích poměrně snadný, ale vzápětí se ukázalo že vynést na orbit něco tak aby tomu při letu neodpadávali nezbytné součástky byl trochu větší oříšek. Nicméně jsem, po několika desítkách vybouchnutých nosičů a stejném množství mrtvých kerbalů, dokázal sestavit několik modelů raket které používám až do teď.

1) Základem je komunikace. Toho si byli vědomi u přední představitelé KASA a proto v prvních fázích stavby ISS bylo rozhodnuto o vypuštění komunikačních satelitů na geostacionární orbit.
Obrázek
TDRS-D1 čekající na odpalovací rampě

Obrázek
Odhození prvního stupně

Obrázek
Voila náklad je na světě

Obrázek
TDRS-D1 na cestě k svému cíli 2868km nad povrchem Kerbinu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2) Před samotnou stavbou ISS bylo třeba ověřit funkčnost několika systémů KASA se tedy rozhodla vypustit na nízkou oběžnou dráhu testovací stanici.
Obrázek
SS-1 se svým nosičem opouští odpalovací rampu při západu slunce

Obrázek
Vyhoření prvního stupně a jeho oddělení

Obrázek
Základní modul SS-1 na oběžné dráze

Obrázek
První doplňující modul Stanice SS-1. Jedná se o modul sdružující podporu života a primární solární panely.

Obrázek
Modul připojen ke stanici, Stanice se tímto stává obyvatelnou.

Obrázek
Stanice s finálním modulem, sdružujícím laboratoř a přechodovou komoru

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3) Aby bylo možno SS-1 obsluhovat bylo zapotřebí vyvinout lodě schopné transportovat náklad a posádky na stanici a zpět na povrch.
Obrázek
Zleva: Nákladní loď Cygnus, Hydra II. pro transport posádky, Transportní loď Hellcat - používající stejný servisní modul jako Hydra II., Velkokapacitní transportér Saber

4) Zároveň s loděmi by bylo vhodné zmínit části nosičů které je vynášejí na oběžnou dráhu
Obrázek
Druhé stupně nosných raket. Levý určený pro první stupeň na pevná paliva, pravý pro první supeň poháněný kapalným vodíkem a kyslíkem
"Chief engineer of HMS Phantom is probably immortal. Last time when prime minister tried to kill him by sword, he accidentally knighted him."
"Luna nos custodit" - "Luna watches over us"
RicoTheCat
Administrátor

Re: Kerbal Space Program - Co jste postavili.

Příspěvekod Dragon Lord » 25 zář 2015, 17:38

Ha, na tohle vlákno jsem úplně zapomněl. Na tu předchozí kariéru jsem se tak nějak vykašlal, po několika pokusech o kounikační sítě a tak (a taky mezitím vyšla 1.0 a já se naučil zase o něco míň prasit), a mám v současnosti rozehrané dvě nové hry:

První je pokus o rekonstrukci Johnakovy lunární povídky. Sedmičlenná posádka letí na Mun s přistávacím modulem který je zároveň rover. Má přistát, dojet k neznámému objektu, zničit ho pomocí dvou raket a zase se vrátit.

Druhá je 1.0 kariéra, o které jsem se rozhodl, že si ji zahraju úplně bez modů. Takže jich teď mám asi jenom patnáct, ae jsou to hlavně instrumentační věci:D

Až budu mít trochu čas, dodám screenshoty. Mám jich teď opravdu víc než dost:)
An ancient Earth general once said:
Never, ever, ever, ever give up Winston Church Hill.
I never quite got that hill metaphor.
Dragon Lord
Člen Fanklubu

Příspěvekod Vilda » 25 zář 2015, 21:46

Dragon Lord píše:Až budu mít trochu čas, dodám screenshoty. Mám jich teď opravdu víc než dost:)

Hurá, chceme vidět obětované kerbíky!

Hmm, a tohle mě připomělo věc, která by třeba mohla někoho zajímat, jdu udělat vlákno :)
Okay, I'll rise but I refuse to shine.
Vilda
Člen Fanklubu

Příspěvekod RicoTheCat » 27 zář 2015, 08:36

Takže jelikož se mi má předchozí instalace zhroutila přišel jsem o všechny savy. Tudíž začínám znovu.
Přílohy
screenshot54.png
Nový pokus o stanici
screenshot54.png (937.02 KiB) Zobrazeno 1502 krát
"Chief engineer of HMS Phantom is probably immortal. Last time when prime minister tried to kill him by sword, he accidentally knighted him."
"Luna nos custodit" - "Luna watches over us"
RicoTheCat
Administrátor

Zpět na Počítače a Hry