Dělení lodí, divizí a eskadry - otázky a odpovědi

Chcete se o nás něco dozvědět. Netřeba hledat dál.

Dělení lodí, divizí a eskadry - otázky a odpovědi

Příspěvekod Johnak » 25 zář 2015, 11:12

Protože se ke mě doneslo, že e-maily o důvodech pro rozdělení Phantoma na více lodí a celkově o dělení eskadry na menší administrativní celky, možná nebyly úplně jasné, otevírám toto fórum, kde se můžete ptát a řešit.

Předně: Lodě jsou všechny pořád součástí eskadry, pořád jsme jedna skupina, jen jsme se dělili na několik podskupin stran geografie, společných zájmů a i z administrativních a role-playových důvodů.

Geografické zaměření je jasné, ale ne striktní. Např. Phantom zahrnuje Prahu, Ishtar zahrnuje Prahu a Čechy, to neznamená, že někdo mimopražský nesmí na Phantoma. Podobně jako kdo má zájem o Grayson, může jít na Equinox, ať už je odkudkoliv.

Zaměření spíš souvisí s tím, co hodně dělají někteří členové posádky pro eskadru, není to nic striktního. Vznikly i obavy stylu "tebe nebaví deskovky, ty na naši loď nesmíš". nebo "tebe deskovky MUSÍ bavit, protože seš na naší lodi!" Tak to nefunguje.

Zrovna tak, pokud budete mít nápad na akci, nepojde se ji uspořádat (popř. požádat kapitána o pomoc) a je jedno z jaké jste lodi. Akce je stejně pro eskadru, neděláme žádné "my proti nim". Zrovna tak, kdyby se lidé z jedné divize dohodli, že chtějí udělat akci pro eskadru, nikdo jim nebrání. Je to všechno o tom, jak si to kdo udělá, takové to má.

Čili dělení lodí opravdu nenutí nikoho účastnit se akcí, které nechce. A samozřejmě, jak bylo jasně řečeno, pokud chcete na jinou loď, stačí zažádat kapitána o transfer :-)

Dotazy, připomínky, sem s tím :-)
When in doubt, nuke 'em!
Johnak
Autor Obsahu

Re: Dělení lodí, divizí a eskadry - otázky a odpovědi

Příspěvekod Johnak » 25 zář 2015, 12:48

Hodněkrát už například padla otázka, proč to dělení je jak geograficky, tak podle zájmového zaměření členů posádky. Proč to neudělat jedno nebo druhé.

Důvodem je... řekněme Velký kompromis. Kdo neznáte tento historický termín, tak když vznikalo USA, otcové zakladatelé se hádali, jestli má každý stát mít stejný počet zastupitelů nebo jestli má počet ovlivňovat to, kolik v daném státě žije lidí.

No a dopadlo to Velkým kompromisem. Do senátu se volí dva senátoři za každý stát a do sněmovny reprezentantů se volí podle počtu lidí ve státě. Jako správný kompromis, s výsledkem nebyl spokojený nikdo.

No a nějak podobně to bylo s profilováním lodí. Hodně lidí chtělo podle geografie, hodně podle zaměření, tak se to nakonec udělalo kompromisně oboje a ani jedno není striktní.

Je to kompromis, tudíž každý dostal to, co chtěl, a nikdo není spokojený :-)
When in doubt, nuke 'em!
Johnak
Autor Obsahu

Příspěvekod Tai » 26 zář 2015, 16:48

Já si nestěžuju, naopak, je obdivuhodné, že se tu pořád něco děje, narozdíl od spousty klubů, ve kterých už jsem v životě byla, a které byly zkraje strašně akční a aktivní, a do roka vyšuměly. A i když jsem individualista a nemám ráda změny, tak pokud se budou jen nabírat noví členové a struktura klubu ustrne tam, kde byla na začátku, povede to do kytek; a taky si nemyslím, že ukočírovat tak velkou skupinu lidí, je možné, když se o každé prkotině bude všeobecně hlasovat, čehož se stejně nikdy neúčastní všichni (to je jako v našem parlamentu, proto se tam ještě jaktěživo na ničem praktickém nedohodli). Na druhou stranu, kdykoli jsem tady řešila nějakou osobní organizační záležitost, vždycky mi velení vyšlo vstříc, a tak by to podle mě mělo fungovat všude.
Ozvou se většinou jen ti nespokojení (což je logické a normální – protože jsou nespokojení), takže to působí, že jsou v přesile, ale my tiché vody jsme tu taky! 8)
Takže aby si velení nepřipadlo, že dělá jen samé nepopulární Velké kompromisy, které jen všichni odsuzují, tak v tomhle máte moji podporu! :wink:
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. To je v tuto chvíli pozitivní.
Tai
Člen Fanklubu

Příspěvekod RicoTheCat » 26 zář 2015, 17:29

Tak teď to vyznělo jako že jsem nespokojenej, když jsem se Johnaka ptal proč obalil původně zamýšlené geografické dělení do vyprofilování lodí. Prostě jsem tomu nerozuměl. Bylo mi objasněno a všechno ok :)
"Chief engineer of HMS Phantom is probably immortal. Last time when prime minister tried to kill him by sword, he accidentally knighted him."
"Luna nos custodit" - "Luna watches over us"
RicoTheCat
Administrátor

Zpět na Informace o posádkách