Festival Fantazie 2015

Book_02_The_Honor_of_the_QueenOd 1. do 10. července se bude v Chotěboři konat jubilejní dvacátý Festival Fantazie. Honorverse bude tradičně v programové linii Klasikon od čtvrtka 2.7. do soboty 4.7. a tentokrát bude mít Honorverse mnohem více pořadů než obvykle. Na co se můžete těšit?

 

Honorverse Kvíz
čmoud
1628 Q, N, 1h , Pátek 3.7 – 16:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Přijďte si otestovat vaše znalosti (nejenom) z vesmíru Honor Harringtonové.

 

Členové HMS Phantom se představují
Marcela Holečková „Maril“
1626 Q, N, 1h , Sobota 4.7 – 12:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Tajenky! Spousta tajenek! Zvu do světa přezdívek a lidské kreativity. Doslova na vlastní kůži, protože vzory nám budou členové klubu HMS Phantom se svými dovednostmi. Přijďte se seznámit a zjistit, co všechno tito lidičkové umí. Nekoušeme a máme sušenky!

Sociopolitické dopady medicíny v HH
Marcela Holečková „Maril“
1625 B + P, N, 1h , Sobota 4.7 – 21:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Jak se společnost vypořádá s dlouhověkostí? Co způsobí dostupnost regenerační terapie? Opravdu stojí za to najít pramen věčného mládí? Bude pak lidstvo štastné? A jak tohle všechno zapadá do military sci-fi?

 

Honorverse Kdo je kdo?
Květa Torli Tonová
1623 Q + C, N, 1h , Sobota 4.7 – 18:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Zábavná show přenesená do světa Honor Harringtonové. Vtip a bystrou mysl budou potřebovat soutěžící, trénované bránice diváci. Chcete se zúčastnit jako hráči? Nebo jako diváci? Vítáni jste v každém případě.

Vyznamenání v Honorverse i mimo něj
Květa Tonová „Torli“ + Jan „Johnak“ Kotouč
1618 P, N, 1h , Čtvrtek 2.7 – 18:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Přednáška o tom, jak se to s medailemi a vyznamenáními v Honorverse a jak jak se aplikují pro potřeby fanklubu a fanoušků.

 

Stanice Bohemia – Honor Harrington kluby
Jan Kotouč „Johnak“
1614 P, N, 1h , Pátek 3.7 – 14:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
První Honorverse přednášky na conech začaly v roce 2006. Dnes jsou v ČR dvě fanouškovské organizace, povědomí o světě Honor Harringtonové narůstá a fanoušci dali dohromady posádky několika lodí. Pojďte si podívat, co jsou ti lidé zač.

Squadron Babes 2015
Květa Tonová „Torli“ + Zuzka Ždárská
1613 B, N, 1h , Čtvrtek 2.7 – 20:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Kapitán a XO mají hanbaté fotky?!…nevěříte? Tak se přijďte podívat na besedu o tom, jak vznikal dobročinný kalendář Squadron Babes 2015 a že oněch inkriminovaných fotek tam je mnohem, mnohem víc. PS:Kalendáře je stále možné zakoupit, přispějete na dobrou věc.

Quo vadis, HMS Phantom?
Květa Tonová „Torli“
1612 B, N, 1h , Pátek 3.7 – 17:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Přijďte pobesedovat se štábem a velením o tom, kam stanice Bohemia kráčí a co nás nejspíš čeká a nemine v budoucnosti bližší i vzdálené.

Lodě mantichorského námořnictva
Stanislav Čech „Twombly“
1610 P, N, 1h , Sobota 4.7 – 14:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Královské Mantichorské Námořnictvo obvykle známe jenom ze stránek v knihách. Přijďte se podívat, jak tyto lodě a jejich výzbroj vypadají převedené z listů papíru do trojrozměrné grafiky a dozvíte se i něco vývoji a technickém pokroku skrze knižní sérii Honorverse.

Jaký byl Manticon – cesta do USA
HMS Phantom Group
1609 P + B, N, 1h , Čtvrtek 2.7 – 14:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
V květnu 2015 se v Minneapolis pořádal con zaměřený jen na sérii o Honor Harringtonové od Davida Webera. Jaký con byl a co jsme se tam dozvěděli nového? To se dozvíte na této přednášce.

Jak se píše Honorverse
Jan Kotouč „Johnak“
1608 P, N, 1h , Čtvrtek 2.7 – 16:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Jan „Johnak“ Kotouč byl pozván, aby napsal povídku do nové sbírky příběhů ze světa Honor Harringtonové. Jak se píše v angličtině, do Honorverse a na americký trh? Zážitky a postřehy.

Honorverse uniformy
Stanislav Čech „Twombly“ + Jan Kotouč
1607 P + W, N, 1h , Sobota 4.7 – 10:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Na přednášce se dozvíte o různých typech uniforem ozbrojených složek ve světe Honor Harringtonové a také praktické tipy, jak si takovou uniformu vyrobit, kde sehnat doplňky k uniformě a také na kolik vás taková uniforma vyjde.

Film o Honor Harringtonové
Jan Kotouč „Johnak“
1606 P, N, 1h , Čtvrtek 2.7 – 12:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Jak to vlastně vypadá s filmem ze světa Honor Harringtonové? Společnost Evergreen má spoustu představ, některé úspěšně naštvaly hodně fanoušků. Comics a hra tomu moc nepřidaly svým vizuálním stvárněním, ale jak to vlastně bude s filmem samotným?

 

The Royal Manticoran Navy
Stanislav Čech „Twombly“
1616 P, A, 1h , Pátek 3.7 – 21:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Fanouškovská organizace The Royal Manticoran Navy (TRMN) vznikla v USA a je největším sdružením fanoušků Honorverse s celosvětovou působností. Dozvíte se, jak tato organizace funguje, její historii, strukturu, přehled činností a další informace.

Mantichorská námořní pěchota
Stanislav Čech „Twombly“
1611 P, A, 1h , Pátek 3.7 – 19:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Námořní pěchota ve světe Honorverse Davida Webera je jednou z reálnějších podob mariňáků budoucnosti. Na přednášce se dozvíte informace o jejich výstroji, výzbroji a způsobu jejich nasazení.

Superdreadnought Potěmkin
HMS Phantom Group
1615 F + C, R, 1h , Pátek 3.7 – 10:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Záznam divadelního představení. Pravdivý příběh, který pro vás připravila Lidová informovanost, líčí povstání posádky mantichorské lodi Potěmkin proti svým plutokratických imperialistickým utlačovatelům z řad důstojníků. Od tvůrců Soudních procesů s Baltarem, Pavlem Youngem a Honor Harringtonovou.

 

Koho by zajímaly další pořady a program Festivalu Fantazie, může jít sem.

Kdo se ještě nepřihlásil a chtěl by, jdete rovnou sem.

 

 


Starcon 2015 se blíží

geekousekMáte rádi sci-fi, fantasy, literaturu nebo hry? V tom případě byste si neměli nechat ujít STARcon. Čeká vás program plný zajímavých přednášek, workshopů her i promítání. Co takhle fanouškovské divadlo nebo bojové nasazení na můstku vesmírné lodi? Hoďte starosti za hlavu a přijďte se pobavit mezi fanoušky všeho, co máte rádi. 27. – 29. března v ZŠ Ohradní v Praze; www.star-con.cz.

Reportáž ze setkání s Davidem Weberem

Reportáž ze setkání s Davidem Weberem, které se konalo 15.11.2014
v pražském hotelu Pyramida.

V sobotu odpoledne jsem se vypravila na setkání s významným americkým spisovatelem v žánru military sci-fi. I když to pro mne znamenalo cestu přes celou Prahu, a to navíc v době částečné výluky na trase metra A, takže se cesta změnila ve vyhlídkovou jízdu Prahou, přesto jsem neodolala a vyrazila poprvé na setkání takového druhu. A dlužno již dopředu dodat, že jsem rozhodně nebyla zklamaná a vynaloženého času nelitovala. David přijel i se svou manželkou Sharon a oba jsou to opravdu nesmírně milí a příjemní lidé.

Co se týče vlastní debaty, tak na úvod se rozpovídal David. Říkal, že se ho lidé ptají, jak se naučil psát a on na to odpovídá, že je to jako, by se ptali, jak se naučil chodit. Lidé prostě v sobě talent ke psaní mají, a třeba o tom ani neví, a nebo ho prostě nemají. Pouze ti, co to v sobě mají, to dokážou, či se mohou naučit jak tento talent rozvíjet.

On sám přiznal, že se ke psaní dostal v době, kdy studoval ve druháku na vysoké. S kamarádem tehdy psali příběhy k RPG. To, jak se stal vydávaným spisovatelem, by bylo na dlouho a dalo by se to přirovnat k situaci, za níž vznikl jeho první vydaný román Povstání. David však poznamenal, že to ve skutečnosti není jeho prvotina. Tím byl román, který napsal v roce 1987 a byl to první román o hrdinovi Bahzellovi (série War God). V nakladatelství mu ji však odmítli. Ta by měla nyní vyjít, a to v srpnu příštího roku, ale jak sám David přiznal, musel ji poněkud přepracovat, aby příběh odpovídal dalším, již vydaným knihám. V době, kdy se podílel na vyvíjení her, měl zvyk si psát povídky. Jedna z nich se pak stala 4. kapitolou v knize Povstání. Další povídku tehdy napsal jeho kamarád Steve White (také ona se stala součástí knihy – je to ta, ve které je jedna z postav nucena zničit loď svého syna – bohužel si přesně nepamatuji jméno postavy, tak to nechci komolit). Oba pak pokračovali v psaní povídek (David humorně přiznal, že Steve je tak trochu v technickém vývoji o 100 let zpět, protože ani tehdy nepoužíval stroj a všechno psal rukou) a nakonec zjistili, že mají už dost textu. David ho tedy finálně upravil (a hlavně zkrátil) a zaslal jej nakladatelství Bean Books. A ti ji vydali. Nyní by mělo vyjít (nebo možná již vyšlo) revidované vydání této knihy, ve kterém by měly být přidány i ony chybějící kapitoly, které David původně odstranil.

Celý příspěvek »»»


Kalendář Squadron Babes 2015 – PŘEDOBJEDNÁVKY

Jak bylo nedávno oznámeno, ženy Eskadry 39, v čele s kapitánkou Blancou, se rozhodly ve službě královně a pro čest námořnictva nejen cedit krev (či plazmu), ale dokonce se vzdát i svého oblečení. Zaštítěné pouze svou odvahou a vlajkami ozbrojených složek, v jejichž řadách slouží, se postavily tváří v tvář fotoaparátu.

Výsledky jejich snažení mohou nyní zdobit přepážku vaší ubikace po celý příští standartní rok v podobě kalendáře formátu A3.

 Cílem tohoto podniku je pozvednout morálku mužstva (a tristní náborová čísla…) a zároveň získat prostředky pro organizaci, která se stará o veterány ozbrojených a záchranných sborů státu, jež je kotvištěm naší eskadry – České republiky. Více o organizaci REGI Base, kterou jsme se rozhodli podpořit výtěžkem z prodeje kalendářů – můžete zjistit na jejích webových stránkách.

Tímto oficiálně zahajujeme možnost kalendář PŘEDOBJEDNAT.

Systém předobjednávek je jednoduchý:

1) Pošlete na emailovou adresu hmsphantomcrew@gmail.com email, v jehož předmětu uvedete „Kalendář – předobjednávka“ a v těle emailu počet kusů, které předobjednáváte, a preferovaný způsob předání (na akci v Praze/Brně, případně zaslání poštou).

2) Uhradíte příslušný počet peněz na Phantom účet2300103545/2010, přičemž do zprávy pro příjemce uvedete svou přezdívku a počet placených kusů. V případě zájmu lze příslušnou částku uhradit i přes PayPal.

Exkluzivně předobjednávková cena kalendáře je 250,- Kč (plus případné poštovné). Můžete však, pokud se vám nápad líbí, přispět i více – vše bude odevzdáno výše zmíněné organizaci.

Předobjednávka je platná teprve uhrazením ceny na účet (příp. PayPal). Pokud k úhradě nedojde, bude vám počítána cena, jako byste si kupovali kalendář až hotový. Pokud si budete chtít koupit již vytištěný kalendář na některé z akcí, bude vás stát 300,- Kč.

A pokud se stále rozhodujete, tady je několik „ochutnávkových“ obrázků, které vám to dilema usnadní.

CPT Blanca, CO HMS PhantomLTCDR Lessis, šéflékařka GSN EquinoxLTSG Kyra Skress, chirurg GSN Equinox


Kalendář Squadron Babes 2015

Klub HMS Phantom Group chystá kalendář Squadron Babes 2015, kde se členky posádek lodí naší eskadry nechaly nafotit ve vlajkách jednotlivých námořnictev… a ničem dalším. Kalendář se bude prodávat na vybraných akcích a samozřejmě bude možná online objednávka. Výtěžek z kalendáře půjde na charitu.

Do takového podniku bychom se samozřejmě nepustili bez souhlasu autora Davida Webera (a jeho manželky). Potom, co jsme se jich zeptali, nám oba řekli „sure, go for it“. Předobjednávka kalendářů bude spuštěna do několika týdnů, ale ke všemu je samozřejmě nutná ochutnávka, takže zveřejňujeme několik fotek, které do finální verze nepůjdou. A brzy se můžete těšit na celý kalendář Squadron Babes 2015.

CDR Torli, Executive Officer, HMS Phantom (BC-418) Kendra, civilian, HMS Phantom (BC-418) PSGT Hannah Kane, squad leader, HMS Royalist (BC-410) MARDET


  • Stránka 1 z 2
  • 1
  • 2
  • »