Historie

BATCRURON 39 vznikla roku 2008, ale její zakládající členové propagovali Honorverse a přednášeli o něm na conech už od roku 2006. Loď HMS Phantom (BC-418) byla oficiálně uvedena do služby dne 6.5. 2008 pod vedením kapitána Jana „Majora“ Tomíčka. Čítala tehdy pár astronautů, něco mariňáků a maličký vlajkový štáb viceadmirála Johnaka.

Netrvalo dlouho a začaly se kromě srazů na conech pořádat i první polní akce – poprvé Saganami Live Fire Exercise na Sawmillu u Plzně roku 2009. Mezi polní akce řadíme i pravidelné Bloodcony, které začaly roku 2009 a od té doby se co 3 měsíce opakují. Bloodcony se postupem času rozrostly až do Brna a další se připravuje v Plzni.

Klub adoptoval roku 2012 i klan koček rybářských v pražské ZOO. Kočky klub pravidelně navštěvuje vždy v květnu v rámci klubových narozenin.

S Davidem Weberem již od roku 2010 pravidelně komunikujeme. Roku 2010 se skupina lidí z posádky chystala na London Book Fair, kde byl jedním z účastníků i David. Setkání však proběhlo o rok později v Birminghamu, protože plány překazila islandská sopka. David se Sharon se poté podívali do Čech roku 2012. Od té doby jsme prý Davidův oblíbený zahraniční fanklub.

Roku 2011 se od HMS Phantom oddělila HMS Iwo Jima (LTH-06), mariňácký transport, který je součástí americké TRMN a společně jsme vytvořili českou Honorverse komunitu Bohemia Station. Roku 2014 jsme s TRMN navázali i oficiálni kontakt, byl nám přidělen styčný důstojník, starší kapitán Dame Elisa Randal, baronka New Cumbria.

Roku 2013 byla do služby uvedena loď Graysonského námořnicva Equinox (BC-68) pro členy, kteří se více zajímají o Grayson a jeho námořnictvo. Na CON-ci 2014 byl poté do služby uveden HMS Royalist (BC-410) pro členy z Brna a okolí. Tímto se počet lodí v BatCruRon 39 ustálil na 3 lodích a jednom mariňáckém transportu.

Posádky všech lodí pravidelně vedou vlastní linii Honorverse na Festivalu fantazie již od roku 2007. Od roku 2013 se k tomu přidružila i vlastní linie na Sconu, kde je členy posádky vedena i linie simulátoru Artemis.