Kdo jsme a co děláme

BATCRURON 39 crest pruhlednyHMS Phantom Group je oficiální český fanklub světa Honor Harringtonové od autora Davida Webera. Klub vznikl v roce 2008 a nyní čítá více než šedesát členů. V roce 2010 byl posvěcen Davidem Weberem jako jeden z oficiálních fanklubů. Klub stále nese jméno jedné lodi Královského mantichorského námořnictva (Royal Manticoran Navy) – HMS Phantom, ale jak se rozrůstal, rozšířil se a nyní tvoří 39. eskadru bitevních křižníku (BATCRURON 39), která se momentálně skládá ze čtyř lodí.

HMS Phantom (BC-418) – loď soustřeďující členy hlavně kolem Prahy.

GNS Equinox (BC-68) – loď pro členy, které více zajímá Graysonské námořnictvo (Grayson Space Navy).

HMS Ishtar (BC-487) – loď soustřeďující členy z Prahy a celých Čech

HMS Royalist (BC-410) – loď soustřeďující členy hlavně v okolí Brna a na Moravě.

Cílem fanklubu je jednak šířit povědomí o sérii o díle Davida Webera a hlavně vytvářet komunitu a sdružovat fanoušky jeho románů stejně tak jako fanoušky dalších sci-fi a fantasy. Členy eskadry najdete běžně na hlavních českých setkáních fanoušků (Festival Fantazie, Starcon, FanCity, CON-ec), stejně tak jako jinde.

Kromě conů dělá eskadra také vlastní akce, hlavně hromadné darování krve v kostýmech Bloodcon, který se koná každé tři měsíce v Praze, a jeho brněnskou mutaci Bloodcon Brno. Bližší informace najdete v sekci Akce.

Klub je v kontaktu se samotným autorem Davidem Weberem a v roce 2012 pomáhal zajistit jeho cestu po České republice. Rovněž je v kontaktu s členy Weberovi konzultační skupiny BuNine, která pomáhá vymýšlet reálie pro svět Honorverse, a také se členy celosvětové oficiální Honorverse asociace The Royal Manticoran Navy (viz. sekce Spojenci).

Vždycky vítáme nové členy, kdo by se chtěl přidat k posádce jedné z našich lodí, může přejít k online přihlášce.