Honorverse

Honorverse je military sci-fi série napsaná autorem Davidem Weberem.  Děj se točí kolem námořní kariéry Honor Harringtonové, která má tendenci být vždy ve správnou chvíli na správném místě (nebo ve špatnou chvíli na špatném místě).  Série je v anglicky mluvícím světě vydávána nakladatelstvím Baen, u nás nakladatelstvím Polaris.
Celá série se odehrává asi dvacet století potom, co se lidstvo rozlétlo ze Země ke hvězdám.  Hrdinka Honor Harringtonová se v ději objeví jako pouhý kapitán jedné lodi Královského mantichorského námořnictva, ale později se stane jednou z klíčových postav v konfliktu, na který se její domovské království poslední dvě generace připravuje a který za jejího života vypukne v plné síle. Čtenáři se díky Davidovu mistrovství nabídne možnost podívat se nejen na paluby lodí Královského mantichorského námořnictva a do hlav jejich velících důstojníků, ale i na paluby lodí nepřátelské Lidové republiky Haven a na nezáviděníhodnou situaci, která pro ně postupem času nastane. Zároveň platí, že nepřátelé nezůstanou nepřáteli na věky.
Kromě hlavní linie se Honorverse rozdělila na další vedlejší série, které se zabývají jinými hrdiny a událostmi „mimo hlavní proud“. K Honorverse vycházejí i sbírky povídek, kde kromě Webera přispívají i další autoři. Povídky pak nabídnou pohled na věci a události, které jsou mnohdy utajené i samotným obyvatelům vesmíru, ve kterých se odehrávají. Postupem času se i spin-off příběhy proplétají s hlavní řadou a je nutné je číst ruku v ruce.
Honorverse zaujímá hlavně dobře promyšleným příběhem, který je navzájem provázán a netrpí neduhy v podobě dějových děr či různých nelogičností. Knihy samy pak mají pro každého něco – od popisů planet, které byly modelovány na základě různých kultur staré Země, přes popisy složitých tahů na galaktické politické šachovnici, až po relativní přímočarost bojových střetnutí mezi vesmírnými loděmi. Každý čtenář z toho preferuje něco jiného ale na většinu to působí dobře jako celek.