Festival Fantazie 2015

Book_02_The_Honor_of_the_QueenOd 1. do 10. července se bude v Chotěboři konat jubilejní dvacátý Festival Fantazie. Honorverse bude tradičně v programové linii Klasikon od čtvrtka 2.7. do soboty 4.7. a tentokrát bude mít Honorverse mnohem více pořadů než obvykle. Na co se můžete těšit?

 

Honorverse Kvíz
čmoud
1628 Q, N, 1h , Pátek 3.7 – 16:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Přijďte si otestovat vaše znalosti (nejenom) z vesmíru Honor Harringtonové.

 

Členové HMS Phantom se představují
Marcela Holečková „Maril“
1626 Q, N, 1h , Sobota 4.7 – 12:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Tajenky! Spousta tajenek! Zvu do světa přezdívek a lidské kreativity. Doslova na vlastní kůži, protože vzory nám budou členové klubu HMS Phantom se svými dovednostmi. Přijďte se seznámit a zjistit, co všechno tito lidičkové umí. Nekoušeme a máme sušenky!

Sociopolitické dopady medicíny v HH
Marcela Holečková „Maril“
1625 B + P, N, 1h , Sobota 4.7 – 21:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Jak se společnost vypořádá s dlouhověkostí? Co způsobí dostupnost regenerační terapie? Opravdu stojí za to najít pramen věčného mládí? Bude pak lidstvo štastné? A jak tohle všechno zapadá do military sci-fi?

 

Honorverse Kdo je kdo?
Květa Torli Tonová
1623 Q + C, N, 1h , Sobota 4.7 – 18:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Zábavná show přenesená do světa Honor Harringtonové. Vtip a bystrou mysl budou potřebovat soutěžící, trénované bránice diváci. Chcete se zúčastnit jako hráči? Nebo jako diváci? Vítáni jste v každém případě.

Vyznamenání v Honorverse i mimo něj
Květa Tonová „Torli“ + Jan „Johnak“ Kotouč
1618 P, N, 1h , Čtvrtek 2.7 – 18:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Přednáška o tom, jak se to s medailemi a vyznamenáními v Honorverse a jak jak se aplikují pro potřeby fanklubu a fanoušků.

 

Stanice Bohemia – Honor Harrington kluby
Jan Kotouč „Johnak“
1614 P, N, 1h , Pátek 3.7 – 14:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
První Honorverse přednášky na conech začaly v roce 2006. Dnes jsou v ČR dvě fanouškovské organizace, povědomí o světě Honor Harringtonové narůstá a fanoušci dali dohromady posádky několika lodí. Pojďte si podívat, co jsou ti lidé zač.

Squadron Babes 2015
Květa Tonová „Torli“ + Zuzka Ždárská
1613 B, N, 1h , Čtvrtek 2.7 – 20:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Kapitán a XO mají hanbaté fotky?!…nevěříte? Tak se přijďte podívat na besedu o tom, jak vznikal dobročinný kalendář Squadron Babes 2015 a že oněch inkriminovaných fotek tam je mnohem, mnohem víc. PS:Kalendáře je stále možné zakoupit, přispějete na dobrou věc.

Quo vadis, HMS Phantom?
Květa Tonová „Torli“
1612 B, N, 1h , Pátek 3.7 – 17:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Přijďte pobesedovat se štábem a velením o tom, kam stanice Bohemia kráčí a co nás nejspíš čeká a nemine v budoucnosti bližší i vzdálené.

Lodě mantichorského námořnictva
Stanislav Čech „Twombly“
1610 P, N, 1h , Sobota 4.7 – 14:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Královské Mantichorské Námořnictvo obvykle známe jenom ze stránek v knihách. Přijďte se podívat, jak tyto lodě a jejich výzbroj vypadají převedené z listů papíru do trojrozměrné grafiky a dozvíte se i něco vývoji a technickém pokroku skrze knižní sérii Honorverse.

Jaký byl Manticon – cesta do USA
HMS Phantom Group
1609 P + B, N, 1h , Čtvrtek 2.7 – 14:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
V květnu 2015 se v Minneapolis pořádal con zaměřený jen na sérii o Honor Harringtonové od Davida Webera. Jaký con byl a co jsme se tam dozvěděli nového? To se dozvíte na této přednášce.

Jak se píše Honorverse
Jan Kotouč „Johnak“
1608 P, N, 1h , Čtvrtek 2.7 – 16:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Jan „Johnak“ Kotouč byl pozván, aby napsal povídku do nové sbírky příběhů ze světa Honor Harringtonové. Jak se píše v angličtině, do Honorverse a na americký trh? Zážitky a postřehy.

Honorverse uniformy
Stanislav Čech „Twombly“ + Jan Kotouč
1607 P + W, N, 1h , Sobota 4.7 – 10:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Na přednášce se dozvíte o různých typech uniforem ozbrojených složek ve světe Honor Harringtonové a také praktické tipy, jak si takovou uniformu vyrobit, kde sehnat doplňky k uniformě a také na kolik vás taková uniforma vyjde.

Film o Honor Harringtonové
Jan Kotouč „Johnak“
1606 P, N, 1h , Čtvrtek 2.7 – 12:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Jak to vlastně vypadá s filmem ze světa Honor Harringtonové? Společnost Evergreen má spoustu představ, některé úspěšně naštvaly hodně fanoušků. Comics a hra tomu moc nepřidaly svým vizuálním stvárněním, ale jak to vlastně bude s filmem samotným?

 

The Royal Manticoran Navy
Stanislav Čech „Twombly“
1616 P, A, 1h , Pátek 3.7 – 21:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Fanouškovská organizace The Royal Manticoran Navy (TRMN) vznikla v USA a je největším sdružením fanoušků Honorverse s celosvětovou působností. Dozvíte se, jak tato organizace funguje, její historii, strukturu, přehled činností a další informace.

Mantichorská námořní pěchota
Stanislav Čech „Twombly“
1611 P, A, 1h , Pátek 3.7 – 19:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Námořní pěchota ve světe Honorverse Davida Webera je jednou z reálnějších podob mariňáků budoucnosti. Na přednášce se dozvíte informace o jejich výstroji, výzbroji a způsobu jejich nasazení.

Superdreadnought Potěmkin
HMS Phantom Group
1615 F + C, R, 1h , Pátek 3.7 – 10:00h / KD Junior – Zrcadlový sál KD
Záznam divadelního představení. Pravdivý příběh, který pro vás připravila Lidová informovanost, líčí povstání posádky mantichorské lodi Potěmkin proti svým plutokratických imperialistickým utlačovatelům z řad důstojníků. Od tvůrců Soudních procesů s Baltarem, Pavlem Youngem a Honor Harringtonovou.

 

Koho by zajímaly další pořady a program Festivalu Fantazie, může jít sem.

Kdo se ještě nepřihlásil a chtěl by, jdete rovnou sem.